Sport

Sebastian Uzar zdobył dwa brązowe medale

Sebastian Uzar zdobył dwa brązowe medale na XXIII Mistrzostwa Polski w kata (bez broni) i kobudo (z bronią). Organizatorem zawodów był Turkowski Klub Oyama Karate na czele z sensei Włodzimierzem Rygiertem. Turniej zgromadził 180 zawodników z 26 klubów z całej Polski.

Sebastian Uzar reprezentował Tarnobrzeski Klub Oyama Karate w kategorii junior starszy. Sebastian po bardzo dobrych występach dotarł do strefy półfinałów, gdzie przegrał swoje pojedynki o wejście do finału. Ostatecznie spotykał się w walkach o trzecie miejsce ze swoim klubowym kolegą Maciejem Grabskim z którym dwukrotnie wygrał zdobywając dwa brązowe medale.

W trakcie rozpoczęcia zawodów Sebastian odebrał puchar dla NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA 2016 roku, natomiast Maciej puchar za zajęcie drugiego miejsca w rankingu OYAMA PFK.