Dziś imieniny obchodzą: Jan, Kleopatra, Irena Dziś jest: sobota 21.10.2017,
Wideo

Co się dzieje w radomyskim obserwatorium?

Chcesz na własne oczy zobaczyć planetę Jowisz lub Saturn? Nic trudnego, wystarczy przyjść do obserwatorium astronomicznego w Radomyślu Wielkim i spojrzeć w niebo przez teleskop.

Pierwsza próba fotografowania księżyca z radomyskiego obserwatorium. Fot. Obserwatorium astronomiczne RWLK.

– Odnalezienie Jowisza oraz Saturna nie jest już dla nas większym problemem, jednak to dopiero początek! Wciąż uczymy się orientacji na nocnym niebie oraz poznajemy sam sprzęt astronomiczny, który wymaga szalonej dokładności oraz ogromnej cierpliwości. Was również zachęcamy do zarwania nocy i zainteresowania się astronomią. Już wkrótce na nasze niebo zawitają zjawiskowe Perseidy! – piszą na swoim fanpage’u radomyscy miłośnicy astronomii.

W poniedziałek (7 sierpnia) miało miejsce częściowe zaćmienie księżyca. – Kilkanaście osób w naszym obserwatorium miało okazję je zobaczyć przez teleskop – informuje Janusz Grzyb, nauczyciel geografii w radomyskim gimnazjum. Z kolei już w sobotę (12 sierpnia) na niebie dobrze widoczne powinny być Perseidy (rój meteorów). W radomyskim obserwatorium „Noc spadających gwiazd” rozpocznie się o godz. 20.30. – Zapraszamy na nasze spotkanie miłośników astronomii. W programie obserwacje nieba i pokazy w mobilnym planetarium – mówi Janusz Grzyb.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*