Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo

Spotkanie z myśliwymi i ratownikami medycznymi

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Książnicach zostali zaproszeni przez myśliwych zrzeszonych w Kole Łowieckim „Diana” do leśniczówki w Wólce Książnickiej.

Uczestniczyli tam w ciekawych zajęciach edukacyjnych, podczas których mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat przyrody. Panowie myśliwi: Mieczysław Struzik i Maciej Rachwał zapoznali uczniów z celami i założeniami ogólnopolskiego programu „Ożywić pola”. Uczniowie spotkali się również z ratownikami medycznymi: panem Maciejem Rachwałem i Jakubem Betlejem. Uczyli się właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Poznali sposoby udzielania pierwszej pomocy, zasady postępowania przy poparzeniach i złamaniach, a także utrwalili sobie numery alarmowe. Mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Pomimo mroźnej pogody humory wszystkim dopisywały. Uczniowie mogli ogrzać się przy ognisku oraz posilić  kiełbaskami przygotowanymi przez myśliwych. Podczas krótkiego spaceru podziwiali las w pięknej zimowej scenerii. Na zakończenie spotkania pan myśliwy Mieczysław Struzik przybliżył dzieciom postać św. Huberta, patrona myśliwych i pożegnał się z wszystkimi myśliwskim pozdrowieniem „Darz Bór”.

Dyrektor oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Książnicach serdecznie dziękują panom myśliwym: Mieczysławowi Struzikowi, Maciejowi Rachwałowi oraz Dominikowi Rzeźnikowi za pouczającą i niezwykle ciekawą lekcję przyrody. Wyrażają również uznanie i podziękowanie za dotychczasową współpracę.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*