MultimediaSport

SPR Stal Mielec jedzie do Opola na mecz z Gwardią. Celem są trzy punkty! [ZOBACZ WIDEO]

W najbliższą sobotę SPR Stal Mielec na wyjeździe zagra z Gwardią Opole. Obie drużyny rywalizują w tej samej grupie, a więc będzie to starcie o trzy punkty.

Po raz pierwszy w tym sezonie Gwardziści mierzyli się ze Stalą 30 września, zwyciężając 31:23. Po raz drugi natomiast niespełna dwa tygodnie temu, w 1/8 Pucharu Polski. Ten pojedynek był już bardziej wyrównany, ale ostatecznie ponownie to Gwardia cieszyła się ze zwycięstwa, tym razem 29:27.

Od momentu wznowienia krajowych rozgrywek po Mistrzostwach Świata zdołano już rozegrać dwie serie spotkań. Tak oto bilans Stali to wygrana z Meblami Wójcik Elbląg (21:20) oraz przegrana z Mistrzem Polski – VIVE Tauronem Kielce po wyrównanej pierwszej połowie (23:35), co nie jest bilansem złym, biorąc pod uwagę, że zdobycie kompletu punktów w obu spotkaniach było planem nieco trudnym do realizacji.

O wiele mniej powodów do radości ma Gwardia, która została rozbita u siebie przez Orlen Wisłę Płock 21:39 oraz odnotowała sensacyjną porażkę w Elblągu, z tamtejszymi Meblami Wójcik (20:23) rzucając w drugiej połowie zaledwie 5. bramek.

Faworytem sobotniego meczu bez wątpienia są opolanie, którzy posiadają atut własnego boiska, lecz podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja chcą w końcu przełamać niemoc w spotkaniach z Gwardią, która trwa już od zeszłego sezonu. Wygrana byłaby cenna podwójnie, ponieważ stawką meczu nie są dwa, a trzy punkty, co jest spowodowane faktem, iż oba zespoły znajdują się w tej samej, pomarańczowej grupie, kolejno na 4. oraz 5. miejscu. Stal dzieli jednak od Gwardii aż 9. punktów, lecz wygrana w dużym stopniu pozwoliłaby zmniejszyć tę różnicę, w co mocno wierzą nasi kibice wybierający się na ten mecz