SliderSportWażne informacjeWiadomości

SPR Stal Mielec nie sprawiła niespodzianki. W Zabrzu przegrała wyraźnie

Viva MOT

Stal jechała do Zabrza zdając sobie sprawę kto w tym meczu będzie zdecydowanym faworytem.

Mielczanie wierzyli jednak, że z Górnikiem będą mogli nawiązać wyrównaną walkę i w pierwszej połowie plan udało się zrealizować. Druga odsłona zdecydowanie należała jednak do gospodarzy.

Początek spotkania dla podopiecznych Lrzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja nie zaczął się jednak dobrze, gdyż „Biało-Niebiescy” mocno męczyli się w ataku rzucając w pierwszych 10. minutach zaledwie dwie bramki.

Bardzo dobra gra w obronie nie pozwoliła jednak zabrzanom wyraźnie odskoczyć, a wejście na boisko wracającego po kontuzji Michała Wypycha nieco odmieniło obraz gry mielczan i trener Rastislav Trtik przy wyniku 8:6 musiał poprosić o czas.

Po jego zakończeniu walka nadal była wyrównana, lecz ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał rezultat 14:10, choć mielczanie mogą żałować dwóch ostatnich akcji, które przy nieco chłodniejszej głowie zapewne nie zakończyłyby się trafieniami Górnika.

Druga połowa zapowiadała emocje, lecz te w hali przy ulicy Wolności niestety się nie pojawiły, gdyż od samego początku wydarzenia na boisku kontrolowali zabrzanie, którzy wykorzystywali proste błędy Stali prowadzące do szybkich kontr, a co za tym idzie, łatwych bramek.

Te już całkowicie podcięły mielczanom skrzydła, a jeszcze kilka minut wcześniej mogli wierzyć w sprawienie w Zabrzu niespodzianki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika 35:26, choć z tego meczu można wyciągnąć nieco pozytywów.

Pierwszy to zdecydowanie powrót po kontuzji Michała Wypycha i Łukasza Janysta, którzy udowodnili, że w kolejnych meczach mogą wiele dać zespołowi. Drugi to zaś zagrożenie z drugiej z linii, a tego elementu w poprzednich spotkaniach zdecydowanie brakowało.

Kolejny mecz mielczanie rozegrają już w najbliższą sobotę, kiedy to na własnym parkiecie podejmą Arkę Gdynia.

NMC Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 35:26 (14:10)

Górnik: Galia (9/19 – 47 proc.), Kornecki (5/15 – 33 proc.), Kazimier (0/6) – Adamuszek 2, Bąk 6, Gliński, Gogola, Sićko 2, Sluijters 4 (1 k), Tatarincew 2, Buszkow 3, Czuwara 7, Tomczak 4, Daćko 2, Gromyko 1, Pawelec 2 Karne: 1/2 Kary: 8 min. (Sluijters 4 min., Gromyko, Pawelec 2 min.)

Stal: Lipka (3/17 – 18 proc.), Wiśniewski (6/27 – 22 proc.) – Cuzic, Ćwięka 2, Kowalczyk 5 (3 k), Miedziński 2, Mochocki, Sarajilic 2, Wypych 3, Janyst 3, Krupa 1, Skuciński 2, Wilk, Grzegorek 2, Krępa 3, Pawłowski 1 Karne: 3/3 Kary: 4 min. (Grzegorek, Janyst – po 2 min.)