PolecaneSliderSportWażne informacje

SPR Stal Mielec postraszyła NMC Górnika Zabrze [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W 19.kolejce PGNiG Superligi nie brakowało emocji. Również na parkiecie w Mielcu było ich całkiem sporo. Tutaj miejscowa SPR Stal miała szansę sprawić ogromną sensację i pokonać NMC Górnika Zabrze.

Przed meczem w Mielcu Michał Adamuszek były zawodnik Stali, a obecnie gracz Górnika przestrzegał swoich kolegów przed dopisywaniem sobie punktów w Mielcu. On doskonale znał czeczeński charakter mieleckich szczypiornistów i wiedział, że nikt tutaj tanio skóry nie sprzeda.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że miał rację. Mielczanie kapitalnie weszli w mecz zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. W obronie grali bardzo uważnie, często zmuszając graczy Górnika do rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Nawet gdy przyjezdnym udawało się dojść do klarownych sytuacji to na drodze piłki do bramki stawał kapitalnie dysponowany Krzysztof Lipka. Również w ataku mielczanie poczynali sobie bardzo śmiało. Zespołem w ataku dyrygował Oleksandar Kirilenko, a skutecznością imponowali także Paweł Wilka, Piotr Krępa i Rafał Krupa. Do przerwy wszystko układało się po myśli gospodarzy. Mielczanie prowadzili 16:13, a goście wyglądali na zespół zagubiony i nieskuteczny.

Wszystko zmieniło się po przerwie, choć nie od razu. Początkowo Stal utrzymywała poziom skuteczności z pierwszej części gry. Szybko jednak braki kadrowe z jakimi boryka się ekipa prowadzona przez Krzysztofa Lipkę i Tomasza Sondeja dała o sobie znać. W 40. minucie Górnik Zabrze doprowadziło do remisu 21:21, po bardzo efektownym rzucie z drugiej linii Michała Adamuszka. NMC Górnik kompletnie przejął inicjatywę i nie oddał jej do końca spotkania. Spora w tym zasługa Sebastiana Kickiego, który gdy pojawił się w zabrzańskiej bramce, raz po raz zatrzymywał szarże gospodarzy.

Szczypiorniści NMC Górnika do końca spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i nie oddali prowadzenia. Ostatecznie wygrali to spotkanie 32:27.

SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze 27:32 (16:13)

Mielec: Wilk 5, Krępa 5, Janyst 2, Rusin, Miedziński 2, Kłoda, Kyrylenko 6, Dementiev, Basiak 2, Krygowski 1, Lipka, Krupa 4, Łukawski

Zabrze: Niedośpiał 2, Daćko 9, Tomczak 1, Kryński 2, Gromyko 1, Sluijters 3, Galia, Bushkov 2, Gliński 3, Tokaj, Ścigaj 3, Kicki, Adamuszek 6