MiastoMultimediaSliderSportWażne informacje

Stal znów zwycięska. Złoty gol Djermanovicia! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W meczu trzeciej kolejki Nice 1 ligi Stal Mielec pokonała Olimpię Grudziądz 1:0. To drugie zwycięstwo mielczan w bieżącym sezonie.

Piłkarze Stali do domowego meczu z Olimpią przystępowali po dwóch porażkach z rzędu (jednej ligowej i jednej pucharowej) i chcieli zrobić wszystko, by przełamać złą passę. Widać to było już od pierwszych minut meczu. Mielczanie weszli w niego bardzo dobrze: grali z pasją, zębem i ogromnym zaangażowaniem. Bardzo szybko pojawiły się również sytuacje podbramkowe. Dwukrotnie przed niezłymi szansami stawał Mateusz Cholewiak ale wówczas piłka nie znalazła drogi do bramki.

To co nie udało się kapitanowi Stali, kilka minut później zrobił Dejan Djermanović. W 14.minucie meczu popisał się on ładnym strzałem, który po drodze odbił się jeszcze od jednego z obrońców gości i wpadł do siatki obok zdezorientowanego bramkarza.
Gospodarze po zdobyciu bramki wcale nie mieli zamiaru się cofać i czekać na ruch przeciwnika. Tuż po wznowieniu gry ruszyli z kolejnymi atakami. Znów bliski szczęścia był Cholewiak. Jednak piłka po jego próbach, jak zaczarowana, nie chciała wpaść do bramki przeciwnika.

W 34.minucie doszło do niebezpiecznego wydarzenia. Matic Zitko musiał opuścić boisko w karetce pogotowia po tym jak chwilę wcześniej zderzył się z Łukaszem Wrońskim. Sędzia uznał, że to zawodnik Olimpii faulował za co wlepił mu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił. Stal postanowiła nieco się cofnąć i czekać na okazję do kontry. Tych nie brakowało. W 58.minucie, właśnie po kontrze, bliski strzelenia gola był Łukasz Wroński. Skrzydłowy dobijał strzał Mateusza Cholewiaka ale po jego uderzeniu piłka zatrzepotała jedynie w bocznej siatce.

Blisko gola było także w 83.minucie. Mielczanie nie wykorzystali jednak doskonałej sytuacji, bo w decydującym momencie doszło do nieporozumienia między Djermanoviciem i Tsvetanovem. Wynik do końca meczu nie uległ już więc zmianie i Biało-Niebiescy mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie.

Stal Mielec – Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)

Bramka: Djermanović 15’

Stal: Majecki – Gancarczyk, Kiercz, Granhov, Leandro – Wroński (68 Banaszewski), Gancarczyk, Marciniec (79 Tsvetanov), Cholewiak, Getinger (64 Górka) – Djermanović

Olimpia: Małecki – Ciechanowski (38 Wełna), Goropevšek, Zitko, Woźniak – Michalik, Janicki (45 Wolski), Kurowski (57 Bancessi), Feruga, Kaczmarek – Salmikivi

Żółte kartki: Leandro, Getinger,Djermanović – Żitko, Feruga, Goropevšek, Wolski.
Czerwona kartka: Matic Żitko (druga żółta)
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 3219.