Dziś imieniny obchodzą: Łukasz, Bogumiła, Julian Dziś jest: środa 18.10.2017,
Wideo

Stawy Cyranowskie zyskają nowy wygląd

Przygotowany przez Urząd Miejski w Mielcu nowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie Stawów Cyranowskich przy ulicy Partyzantów został przyjęty uchwałą Rady Miejskiej podczas XXXII sesji w dniu 29 marca.

Jest to konsekwencja podjętej wcześniej decyzji o przejęciu i zagospodarowaniu na cele rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Mielca, terenów leśnych i stawów o łącznej powierzchni ok. 82 ha.

W celu realizacji tego zadnia Urząd Miejski zlecił opracowanie koncepcji zagospodarowania wspomnianego terenu. Stało się to punktem wyjścia dla procedury uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Przeprowadzone analizy wskazały kilka możliwości wykorzystania tego terenu z uwzględnieniem między innymi strefy edukacyjnej, rekreacyjnej oraz strefy przyrodniczej.

Dotychczasowy układ stawów zostanie dostosowany do potrzeb miejskiego kąpieliska wraz z terenami rekreacyjno-sportowymi. Powstanie tam m.in. budynek socjalny (szatnie, natryski, przebieralnie), siłownia zewnętrzna, pomost z wiatą na wodzie, magazyn sprzętu wodnego, wiata edukacyjna oraz boiska do siatkówki plażowej. Przy ulicy Partyzantów zlokalizowany zostanie parking samochodowy.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*