Nasze sukcesy

Pan American Open 2022

W lipcu 2022 roku odbył się jeden z najważniejszych w ciągu roku turniejów formatu Memory League. W finałowej szesnastce najlepszych zawodników z całego świata znalazło się aż dwoje Polaków - Jan Zoń i Ewelina Preś. Jan, pokonawszy przeciwnika z Niemiec, znalazł się w ćwierćfinale zawodów i zakończył swoje zmagania wśród ośmiu najlepszych zawodników na świecie. Po turnieju udało mu się utrzymać wysokie 8. miejsce światowego rankingu pamięci ML, natomiast Ewelina awansowała na 28. miejsce tego samego rankingu.

"Niezwykli ludzie" - rosyjskie talent show

W 2020 roku odbył się piąty sezon rosyjskiego talent show "Удивительные люди" (ros. Niezwykli ludzie). Do programu został zaproszony nasz trener Jan Zoń, który wystąpił w jednym z odcinków transmitowanych na głównym kanale rosyjskiej telewizji. Zadaniem Jana było zapamiętanie sekwencji 60 obrazów, a na jego wykonanie miał 90 sekund. Jan bezbłędnie odtworzył wszystkie obrazy, zaliczając swoje zadanie. Dzięki uznaniu publiczności udało mu się zająć 2. miejsce.

Mind Sports Olympiad 2022

W sierpniu 2022 roku w Londynie odbyła się 26. Olimpiada Sportów Umysłowych. W zapamiętywaniu sportowym Polskę reprezentowali Ewelina Preś i Łukasz Chwałkowski. Ewelinie udało się wywalczyć dwa złote medale - w dyscyplinach Marathon Memory i Natural Memory - oraz jeden srebrny medal - w dyscyplinie Speed Memory. Tym samym wygrała ona klasyfikację generalną zawodów pamięciowych, zdobywając kolejny złoty medal. Jednocześnie Ewelinie udało się ustanowić aż 7 nowych rekordów Polski - w konkurencjach 30 Binary Digits, 30 min Numbers, 30 min Cards, 15 min Names, 15 min Words, 5 min Numbers oraz 5 min Dates. Łukaszowi udało się zająć 3. miejsce w konkurencji 5 min Images.

German Open 2021

Na Otwartych Mistrzostwach Niemiec w 2021 roku naszą drużynę reprezentowała Ewelina Preś, rywalizując m.in. z zawodnikami z Włoch, Danii i Szwecji. Ewelina zapamiętała 35 międzynarodowych imion w 5 minut, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski i plasując się na 3. miejscu w tej konkurencji. W klasyfikacji generalnej Ewelina zajęła 6. miejsce.

Mind Sports Olympiad 2021

Na Olimpiadzie Sportów Umysłowych w 2021 roku w konkurencji zapamiętywania sportowego nasz kraj reprezentował Jan Zoń. Podczas dwudniowej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z całego świata Janowi udało się m.in. pokonać dwukrotnego mistrza świata, a następnie jako pierwszy Polak w historii Jan sięgnął po brązowy medal olimpijski w zapamiętywaniu sportowym.

Swedish Memory Open 2021

W 2021 roku w Szwecji reprezentowali nas Ewelina Preś i Łukasz Chwałkowski, rywalizując z zawodnikami z różnych krajów europejskich, m.in. Francji, Niemiec, Danii i Włoch. Na tych zawodach Ewelina ustanowiła 3 rekordy Polski - w konkurencji zapamiętywania kart, liczb oraz cyfr binarnych. Zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, zdobywając brązowy medal i jako pierwsza w historii reprezentantka Polski stając na podium międzynarodowych zawodów pamięciowych IAM. Łukaszowi udało się zająć 6. miejsce w konkurencji Images oraz 7. miejsce w konkurencji 5-min Numbers.

IAM World Memory Championship 2018

W 2018 roku na Mistrzostwach Świata w Wiedniu nasz kraj reprezentował Jan Zoń. Ustanowienie dwóch nowych rekordów Polski pozwoliło mu zająć 5. miejsce w konkurencji Images oraz 5. miejsce w konkurencji Speed Cards. Po trzech dniach zmagań Jan zakończył rywalizację na 14. miejscu wśród najlepszych sportowców pamięciowych na świecie.

Memory League World Tour 2021

W 2021 odbył się cykl zawodów formatu Memory League, w którym brali udział sportowcy pamięciowi z całego świata. Jan Zoń dzięki całorocznej rywalizacji znalazł się wśród 16 najlepszych zawodników cyklu, otrzymując tym samym kwalifikację do Mistrzostw Świata formatu ML. Uzyskał tam nagrodę za najlepszy wynik w konkurencji Images i ostatecznie znalazł się wśród 12 najlepszych zawodników mistrzostw.