Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Szpital Powiatowy w Mielcu zaciągnął pożyczkę na osiem milionów złotych

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Szpital Powiatowy w Mielcu zaciągnął pożyczkę na pokaźną kwotę ośmiu milionów złotych. Koszt jej udzielenia przez instytucję finansową wyniesie 1 milion 968 tys. 659 zł.

O pożyczce dla mieleckiego szpitala mówiło się już w styczniu. Wtedy temat upadł, ale powrócono do niego pod koniec kwietnia. Ogłoszono wówczas zapytanie konkursowe dla banków i instytucji finansowych. Zgłosiły się dwie instytucje. Jedną z nich był Siemens Finance Sp.z.o.o. z siedzibą w Warszawie.

Szpital Powiatowy w Mielcu otrzyma pożyczkę na kwotę ośmiu milionów złotych, która została rozłożona na 120 miesięcy (10 lat). Jej koszt wyniesie 1 milion 968 tys. 659 zł.

To jednak nie koniec kosztów. Do tego trzeba będzie jeszcze doliczyć odsetki bankowe. Co więcej, swego rodzaju zabezpieczeniem pożyczki udzielonej przez instytucję finansową, jest weksel in blanco, do którego dołączona jest deklaracja wystawiona przez Szpital Powiatowy w Mielcu. Oznacza to, że w przypadku braku spłat kolejnych rat, posiadacz weksla będzie mógł poprzez komornika żądać spłaty pozostałej części. Zwykle odbywa się to poprzez zajęcie konta bankowego.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*