Nasz PatronatPolecaneRozrywkaSliderSportWażne informacjeWiadomości

Takiego wydarzenia sportowego w Mielcu jeszcze nie było. Kolarze ścigali się dookoła lotniska [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Takiej imprezy sportowej w Mielcu jeszcze nie było! Prawie stu kolarzy wzięło udział w wyścigu, którego trasa biegła dookoła mieleckiego lotniska.

Trasa zawodów prowadziła przez ul. COP-u oraz ul. Lotniskową dookoła mieleckiego lotniska , a na odcinku kilkuset metrów przecinała pas startowy. – Dla nas to naprawdę duża atrakcja. W takim wyścigu nie brałem jeszcze udziału – powiedział nam tuż przed startem jeden z uczestników.

W wyścigu, który nosił nazwę Husqvarna Kryterium Rowerowe, wzięło udział prawie 100 kolarzy z całej południowo-wschodniej Polski. Do przejechania mieli 3 pętle, każda po 6 km co w sumie daje 18 km szybkiej jazdy z elektronicznym pomiarem czasu. Bowiem wyścig był typową „czasówką”. Nie było startu wspólnego, lecz każdy z zawodników startował osobno, z jednominutowym odstępem czasowym.

Dodatkowym utrudnieniem było to, że kolarze nie mogli korzystać z pomocy innych zawodników, a więc nie mogli jechać parami lub grupami.

W takiej rywalizacji najlepiej spisał się Krystian Dec z Sokołowa Małopolskiego, który całą trasę pokonał w imponującym czasie 24 minuty i 25 sekund. Zwycięstwo nie było jednak zdecydowane, bowiem wyprzedził drugiego zawodnika o ledwie kilkanaście sekund. Z kolei trzeci na mecie, Grzegorz Urbaniak z Tarnobrzega ukończył wyścig z czasem 24 minuty 46 sekund.

Najszybszą kobietą była Kamila Lechowicz z Przemyśla. Ona pokonała trasę w czasie 32 minuty i 12 sekund. Na trasie byli również mielczanie, a najszybszy z nich, Cezary Łachut ukończył wyścig z czasem 25 minut i 19 sekund. Najszybszą mielczanką była Sabina Piecuch z czasem 35 minut i 44 sekundy.