SportWażne informacje

Trener Tomasz Sondej po porażce w Lubinie: nie zasłużyliśmy na taki wymiar kary

Zagłębie Lubin rozbiło na własnym parkiecie w 5. kolejce PGNiG Superligi SPR Stal Mielec. Mielczanie przegrali aż 28:40.

Szczypiorniści SPR Stali z pewnością liczyli na dużo bardziej udany występ. Z Dolnego Śląsku musieli jednak wracać w minorowych nastrojach. –Nie zasłużyliśmy na taki wymiar kary, który nas dzisiaj spotkał, ale jak się popełnia proste błędy i oddaje piłkę przeciwnikowi w ręce, to jeśli by nawet na bramce stał nie wiadomo kto, to ciężko jest wybronić sytuacje sam na sam. Takie akcje kończą się bramkami dla drużyny przeciwnej. Chciałbym jednak podziękować naszym chłopakom, że podjęli walkę – powiedział po meczu Tomasz Sondej, trener SPR Stali Mielec.

Gospodarze tak wysoki wynik zawdzięczają kapitalnie rozegranej końcówce zawodów. W grze miedziowych funkcjonowała obrona, do tego dochodziły skutecznie kończone ataki. Lubinianinie wygrali jak najbardziej zasłużenie – Cieszymy się ze zwycięstwa. Pierwsza połowa nie wyglądała tak, jakbym sobie życzył. Popełniliśmy za dużo błędów w obronie, a przeciwnicy dzięki temu dochodzili do dogodnych sytuacji, z których oddawali rzuty, a to zamieniało się na bramkę. W drugiej połowie nasza gra wyglądała już lepiej – mówił po meczu Bartłomiej Jaszka, szkoleniowiec Zagłębia.

W najbliższej kolejce SPR Stal Mielec zagra u siebie z MMTS-em Kwidzyn.