Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo

Uroczysta Procesja Bożego Ciała w Mielcu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Mielczanie jak co roku tłumnie uczestniczyli w Procesjach Bożego Ciała. Wierni z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wyruszyli w procesji do czterech ołtarzy, które przygotowane zostały przy ul. Chopina, Niepodległości, Wyspiańskiego i Żeromskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 Mszą św., której przewodniczył wyświęcony w tym roku kapłan ks. Damian Płaza z Dobrynina. Homilię wygłosił ks. Andrzej Bajorek.

Po Eucharystii asysta liturgiczna, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci I-komunijne, młodzież i kobiety z feretronami, młodzieńcy z chorągwiami i licznie zgromadzeni wierni wyruszyli w procesji do czterech ołtarzy, które przygotowane zostały przy ul. Chopina, Niepodległości, Wyspiańskiego i Żeromskiego.

Pragniemy serdecznie podziękować za tak liczny udział w świętej liturgii, za jej przygotowanie, za wspólny śpiew oraz za przygotowanie ołtarzy i złożone na ten cel ofiary, za niesienie sztandarów, chorągwi i feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów, ochotniczej straży pożarnej, policji i straży miejskiej za zabezpieczenie trasy, harcerzom… Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana. Bóg zapłać – przekazują księża z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*