SportWiadomości

V LO z Mielca najlepsze na Podkarpaciu! Młodzi mielczanie w finale pokonali rówieśników z Rzeszowa

V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu zostało zwycięzcą Wojewódzkiej „Licealiady” w piłce ręcznej.

Finałowe rozgrywki odbyły się w czwartek, 1 marca, w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu. Udział w nich wzięły łącznie cztery drużyny z terenu Podkarpacia: V Liceum Ogólnokształcące z Mielca, V Liceum Ogólnokształcące z Rzeszowa, I Liceum Ogólnokształcące z Brzozowa oraz Zespół Szkół Elektronicznych z Rzeszowa.

bezkonkurencyjni okazali się uczniowie V. Liceum Ogólnokształcącego z Mielca. Podopieczni zawodnika zawodnika superligowej SPR Stali Mielec– Marcina Basiaka w finale pokonali rówieśników z Rzeszowa 21:15.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu. Jego przewodniczący, Marek Kamiński, wręczał nagrody zwycięzcom turnieju.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły.