Dziś imieniny obchodzą: Dora, Teodor, Gerard Dziś jest: niedziela 24.09.2017,
Wideo

3-miesięczny areszt dla sprawcy przemocy domowej

Trzy miesiące w areszcie spędzi 40-letni mieszkaniec gminy Przecław, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony i dzieci. Zabrany materiał dowodowy pozwolił policjantom przedstawić mężczyźnie zarzut znęcania się nad rodziną.

Zapobieganie przemocy domowej to bardzo ważny aspekt policyjnej pracy. Zarówno dzielnicowi jak i dochodzeniowcy starają się otoczyć ofiary przemocy wyjątkową troską i pomóc w rozwiązaniu problemów i konfliktów rodzinnych, których niejednokrotnie skutkiem jest przemoc domowa. Może ona przybierać różne formy, fizyczną, psychiczną, seksualną czy chociażby ekonomiczną. Ofiarami przemocy domowej mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni oraz dzieci.

Mieleccy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę po awanturze domowej, którą wszczął w mieszkaniu, zajmowanym wspólnie z żoną i dziećmi. Jak ustalili policjanci do przemocy fizycznej i psychicznej w tym domu dochodziło od kilkunastu miesięcy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 40-letniemu mężczyźnie zarzut znęcania się nad rodziną. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Policjanci apelują, jeśli jesteś ofiarą przemocy pozwól sobie pomóc, jeśli wiesz o problemie przemocy innych reaguj. Nie bądź obojętny.

źródło: KPP

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*