Dziś imieniny obchodzą: Bogusław, Tekla Dziś jest: sobota 23.09.2017,
Wideo

Jest dofinansowanie na modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej

Urząd Miejski potwierdził, że udało się uzyskać dofinansowanie na przebudowę i modernizację mieleckiej biblioteki. Magistrat może liczyć nawet na sześć milionów złotych.

Według prognoz magistratu, przebudowa i modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ulicy Kusocińskie pochłonie około 21 milionów złotych. Dofinansowanie tej inwestycji kwotą 6 milionów złotych, w znacznym stopniu odciąży, i tak mocno nadwerężony, budżet miasta.

O tym, że udało się otrzymać dofinansowanie, poinformował podczas środowej sesji Rady Miasta, prezydent Daniel Kozdęba. – Z tego miejsca, chciałbym przekazać podziękowania marszałkowi województwa Władysławowi Ortylowi, za dobrą wolę podczas naszych rozmów o dofinansowaniu. Marszałek przyczynił się do zwiększenia kwoty dofinansowania – powiedział Prezydent Miasta Mielca.

Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej powinna rozpocząć się w przyszłym roku.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*