Dziś imieniny obchodzą: Iwona, Dezyriusz, Michał Dziś jest: wtorek 23.05.2017,
Wideo
Viva MOT

Finały Wojewódzkie w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

Pod koniec kwietnia na obiektach Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej zostały rozegrane po raz pierwszy w nowej formule indywidualno-drużynowe biegi przełajowe.

Po eliminacjach powiatowych i regionalnych do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 96 zespołów sześcioosobowych, oraz najlepsi zawodnicy startujący indywidualnie w kategorii SP, Gimnazjum oraz Licealiady. Z ekip naszego powiatu które przeszły eliminacje regionalne świetnie wypadła Olga Wal z SP 6 która wygrała w pięknym stylu i tym samym zdobyła złoty medal na dystansie 600 m w roczniku 2006 i młodsze. Jej siostra Martyna finiszowała na siódmym miejscu. Ósme bardzo dobre miejsce zajęła najmłodsza z 2007 roku Amelia Leśniowska z SP w Dąbrówce Wisłockiej.

W punktacji drużynowej „szóstka” w składzie: Olga Wal, Martyna Wal, Natalia Jacher, Marta Kacwin wywalczyła brązowy medal. Brąz przypadł także uczennicom SP 9 w roczniku 2004/5 które biegły w składzie: Katarzyna Hasek, Julita Małaszewicz, Aleksandra Świętek, Julia Orłowska, Alicja Stobierska, Oliwia Molek. W kategorii szkół średnich na 1000 metrów na czwartym miejscu bieg ukończyła Adrianna Jabłońska z II LO, na szóstym Kinga Widlińska z V LO. Najlepiej wśród chłopców na 1200 metrów na piątym miejscu finiszował Paweł Dulik ZSB, trzynaste miejsce zajął Mateusz Szymański z ZST.

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu zajął dziesiąte miejsce w punktacji drużynowej chłopców.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.