Dziś imieniny obchodzą: Mateusz, Hipolit, Daria Dziś jest: czwartek 21.09.2017,
Wideo

Pamięci Baczyńskiego

Joanna Czuchra, Wiktoria Siembab i Patrycja Cierpik triumfowały w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

24. edycja tego konkursu odbyła się w ramach święta Szkoły Podstawowej w Żarówce, której patronem od 32 lat jest Baczyński. Zgromadziła 16 uczestników ze szkół podstawowych z terenu gminy oraz 6 recytatorów z Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim.

W gronie uczniów z podstawówek najlepiej zaprezentowały się Joanna Czuchra (SP Żarówka) i Wiktoria Siembab (SP Dulcza Mała), które zdobyły po 38pkt. Na drugiej lokacie uplasowały się: Wiktoria Kuśnierz i Kinga Machnik (SP Partynia) – 36 pkt. Trzecie miejsce, również ex aequo, zdobyły: Gabriela Smagacz (SP Żarówka) i Karolina Kotlak (SP Podborze) – 35 pkt.

W kategorii gimnazjum na podium znalazły się kolejno: Patrycja Cierpik (39 pkt.), Daria Pietras (38 pkt.) i Oliwia Studniarz (36 pkt.). Koordynatorami konkursu były nauczycielki Jolanta Palion i Halina Kosińska, które składają podziękowania dyrektorowi GZEAS Andrzejowi Przybyszewskiemu za ufundowanie nagród.

Oprócz turnieju w ramach uroczystości rocznicowych odprawiona została msza święta przez ks. Damiana Warzechę, a uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Kopacz i Małgorzaty Wiatr przygotowali uroczystą akademię. Odbył się również koncert i warsztaty muzyczne zespołu „Jaszczur i przyjaciele”.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*