Dziś imieniny obchodzą: Bogusław, Tekla Dziś jest: sobota 23.09.2017,
Wideo

Przetarg na ważną inwestycje w centrum Mielca unieważniony. „Będzie kolejny ze zmienionym zakresem prac”

Ogłoszony pod koniec maja przez mielecki magistrat przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy układów retencji wód opadowych i roztopowych dla osiedli w centrum miasta został unieważniony. Powodem była zbyt duża rozbieżność cenowa pomiędzy możliwościami Urzędu Miasta, a propozycjami firm zainteresowanych inwestycją.

Przetarg miał być początkiem realizacji planu kompleksowego rozwiązania problemu, jaki od lat doskwiera mieszkańcom ulic Kochanowskiego, Solskiego, Staffa, Sikorskiego i Kusocińskiego.

W ramach prac planowano budowę systemu retencji kanałowej wód opadowych wraz z przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej w zakresie niezbędnym do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania urządzeń odprowadzających wody opadowe. Przebudowę ulicy Kochanowskiego, części al. Niepodległości, ulicy Sikorskiego oraz części ulicy Staffa, polegającą na przebudowie/remoncie jezdni i skrzyżowań z drogami bocznymi, budowę zatok postojowych dla samochodów osobowych, przebudowę zatoki autobusowej, przebudowę i budowę chodników. Budowę oświetlenia ulicy Kochanowskiego, budowę kanału technologicznego, a także przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej nie związanej z drogami: gazową, wodno-kanalizacyjna, ciepłowniczą, energetyczną i telekomunikacyjną.

Te inwestycje, przynajmniej na razie, nie zostaną zrealizowane. Firmy, który przystąpiły do przetargu, przedstawiły kosztorys w sposób znaczny odbiegający od możliwości Urzędu Miasta. W budżecie na ten cel zapisano @ miliony 520 tysięcy złotych. Tymczasem najtańsza z ofert złożonych do magistratu opiewała na 3 miliony 927 tysięcy złotych. Pozostałe dwie to ponad 5,5 miliona złotych.

Taki obrót sprawy skomentował radny Mariusz Ryniewicz. Przypomnijmy, w/w opisana inwestycja została zapisana do budżetu, dzięki inicjatywie radnych PiS.-Czeka nas kolejny przetarg na ulice Jana Kochanowskiego! Dlaczego? Najtańsza oferta złożona w przetargu była wyższa, niż ta zakładana w budżecie na ten cel. Będzie kolejny przetarg, ze zmniejszonym zakresem prac, obejmujących tylko inwestycji na ulicy Kochanowskiego. Prace na ulicy Sikorskiego zostaną przesunięte do drugiego etapu prac. Z tego co wiem, nowy przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu-zobaczymy. To może oznaczać opóźnienia.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*