MultimediaSliderSportWażne informacje

Koncert SPR Stali Mielec. „Czeczeńcy” pokonali MMTS Kwidzyn [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Sawa 28-11-2017 do 20-12-2017

Po fantastycznym meczu mieleccy szczypiorniści pokonali czwartą siłę poprzedniego sezonu PGNiG Superligi. Bohaterem spotkania został zdobywca 11 bramek – Wiktor Kawka.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, a wynik otworzył Paweł Genda. Kwidzynianie już w 3. minucie wyszli na prowadzanie 4:1 po trzech błyskawicznych kontratakach, które skutecznie wykończył Adrian Nogowski. Mielczanie szybko wrócili do gry, a w 14. minucie objęli prowadzenie 8:7.

Obie drużyny prezentowały bardzo efektowną i ofensywną piłkę ręczną, a oprócz tego dawali o sobie znać mieleccy kibice, którzy wspomagali swoich zawodników głośnym dopingiem. W 25. minucie Stal prowadziła 15:11. Czeczeńcy byli bardzo skuteczni w ataku, a ich gra w obronie sprawiała ogromne problemy graczom z Kwidzyna. Dodatkowo, raz po raz, świetnie odbijał piłki bramkarz Stali – Krzysztof Lipka. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił, to Stal dyktowała warunki gry i zasłużenie prowadziła 19:14.

Viva MOT

Początek drugiej odsłony należał do Stali. Czeczeńcy nie zwalniali tempa i utrzymywali bezpieczną, kilkubramkową przewagę (37. min 23:16).

W 44. minucie o czas poprosił trener MMTS-u, przerwa podziałała mobilizująco na zawodników z Kwidzyna. Szybko zmniejszyli stratę do dwóch bramek (26:28, 48 min.).

Ostatnie dziesięć minut obfitowało w wiele emocji. Drużyna z Kwidzyna walczyła z uciekającym czasem, a Czeczeńcy za wszelką cenę chcieli zdobyć w tym spotkaniu trzy punkty. W 55. minucie Stal odskoczyła na sześć bramek i wszystko było jasne. Stal zasłużenie wygrała 37:32. Kibice obecni na hali obejrzeli niesamowite spotkanie, pełne emocji i piłki ręcznej na najwyższym poziomie.