MultimediaPolecaneSportWażne informacjeWiadomości

Medalowe żniwa LKS Stali Mielec na Halowych Mistrzostwach Polski [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec w zakończonych w niedzielę w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów (U-20) i Juniorów Młodszych (U-18).

Już pierwsza konkurencja finałowa mistrzostw przyniosła medal dla mieleckiego klubu.  W finale trójskoku juniorek młodszych bardzo dobrze zaprezentowała się Gabriela Torba, która wynikiem z czwartej kolejki – 11.53 zapewniła sobie srebrny medal.

W tym samym dniu po srebro sięgnęła również Wiktoria Raś, która w chodzie na 3000m uzyskała rezultat 15:15.31. W tej samej konkurencji Julia Mądra zajęła piątą lokatę z wynikiem 15:56.71. W kategorii juniorek młodszych także piąte miejsce przypadło w udziale Patrycji  Rusek – 17:06.91 (rekord życiowy).

Drugi dzień mistrzostw świetnie rozpoczęła sprinterka Alicja Struzik, która w eliminacjach biegu na 60m poprawiła swój rekord życiowy na 7.88 i z czwartym wynikiem zakwalifikowała się do ścisłego finału. W finale ustanowiła kolejny rekord 7.84 i ostatecznie zajęła bardzo dobrą piąta lokatę.

Koniec drugiego dnia to eliminacje biegu na 800m juniorek i kolejny poprawiony rekord. Tym razem Kinga Widlińska pokazała że na najważniejszych imprezach nigdy nie zawodzi. Poprawiona „życiówka” 2:17.72 wystarczyła na zakwalifikowanie się do finału. W finale Kinga ostatecznie zajęła ósma lokatę.

Ostatni dzień mistrzostw również przyniósł wiele emocji. Kamil Wąż wywalczył pierwszy medal w swojej dość krótkiej sportowej karierze. Podopieczny Tomasza Torby uzyskał w trójskoku wynik 13.75m co pozwoliło na zdobycie brązowego krążka. Rezultat ten jest nowym rekordem Kamila. W tej samej konkurencji Jakub Jachym był ósmy – 12.78 (rekord życiowy).