Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: czwartek 19.10.2017,
Wideo

Do Muzeum Regionalnego w Mielcu powrócił niezwykły eksponat. Kieł mamuta znów do zobaczenia

Do Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu – Pałacyku Oborskich powrócił po zabiegach konserwatorskich jeden z najstarszych eksponatów – kieł mamuta.

Został on znaleziony w 2015 roku przez mieszkańców Mielca nad Wisłoką. Niski poziom wód odsłonił wtedy spoczywający pod ziemią zabytek, który trafił do zbiorów Muzeum. Niestety, zmiana środowiska z wilgotnego na suche bardzo negatywnie wpłynęła na stan zachowania kła. Zaczął on w błyskawicznym tempie rozsychać się i niszczeć. Niezbędne okazało się przekazanie go konserwatorom zabytków. Specjaliści z Muzeum Archeologicznego w Krakowie zabezpieczyli wyjątkowy zabytek przed dalszą degradacją. Kieł mamuta będzie można oglądać już od najbliższej soboty – 22 lipca – na najnowszej wystawie Muzeum Regionalnego pt.Dawnego Mielca historie nieznane.

Zapraszamy wszystkich zwiedzających do odwiedzin Muzeum. Przypominamy, że Pałacyk Oborskich czynny jest w soboty w godzinach 14.00-18.00. W ten dzień tygodnia zwiedzanie wszystkich wystaw muzealnych jest bezpłatne.

 

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*