Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Michał, Ziemowit Dziś jest: piątek 20.10.2017,
Wideo

Obchody 136 rocznicy urodzenia generała Sikorskiego w Tuszowie Narodowym

19 maja 2017 roku W Tuszowie Narodowym odbędą się gminne obchody 136 rocznicy urodzenia generała Sikorskiego, które upamiętnione zostaną otwarciem kortu tenisowego przy Szkole Podstawowej im. gen. W. E. Sikorskiego.

Gmina Tuszów Narodowy jest dumna ze swego rodaka generała Sikorskiego. To nobilituje ją do bycia od wielu lat strażnicą pamięci i pielęgnowania tradycji oraz lokalnej historii. – 19 maja otwarty zostanie kort tenisowy, z którego nieodpłatnie mogą korzystać zainteresowani mieszkańcy gminy. Inwestując w rozwój gminy i jej infrastrukturę techniczną oraz społeczną, nie zapominamy o jej korzeniach i szanujemy pamięć o tych, którzy wpisali się w historię naszej małej ojczyzny. Obchody rocznicowe są tego wyrazem – otwieramy nowoczesny obiekt sportowy i przypominamy rolę oraz znaczenie osoby generała Sikorskiego w historii RP. Poprzedzają je turnieje wiedzy i konkursy o generale dla uczniów szkół, które utrwalają pamięć historyczną w młodym pokoleniu. – mówi Andrzej Głaz Wójt Gminy. Organizatorzy zapraszają na uroczystości – program na plakacie. 

R. Paterak

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*