SliderSportWażne informacje

Osłabiona Stal Mielec przegrała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków

W meczu beniaminków Nice 1 ligi, Znicz Pruszków na własnym stadionie pokonał FKS Stal Mielec 1:0. Jedyną bramkę w 49.minucie spotkania zdobył Adrian Paluchowski.

Przed spotkaniem wydawało się, że Stal jedzie do Pruszkowa, jak po swoje. Mielczanie wiosną imponują i poza minimalnymi porażkami z walczącymi o awans Chojniczanką i Sandecją, punktują aż miło. Znicz z kolei zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli, a na domiar złego, do dymisji podał się trener Dariusz Kubicki.

Rzeczywiście, na początku spotkania to mielczanie mieli więcej z gry. W 12.minucie po wrzutce z rzutu rożnego Misztal piąstkuje piłkę, ale tak niefortunnie, że ta trafiła do wchodzącego w pole karne Radulja. Ofensywny pomocnik Stali uderzył na bramkę, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy. W 24.minucie ponownie bliski gola był Radulj, choć tym razem całą „robotę” zrobił Szymon Sobczak. Po akcji indywidulnej uderzył mocno w kierunku bramki Znicza, piłka po drodze odbiła się od Radulja, ale do szczęścia ponownie zabrakło niewiele.

W 28 . i 32.minucie meczu, nastąpiły wydarzenia, które w dużej mierze przesądziły o jego końcowym wyniku. Właśnie w/w minutach, dwie żółte kartki otrzymał obrońca Stali Mielec, Sebastian Zalepa. Pierwszą otrzymał za faul na szarżującym Maksymilianie Banaszewskim, zaś drugą obejrzał za zagranie ręką. Od tego czasu, dobrze pracująca maszyna Stali, mocno się rozregulowała. Mielczanie gola mogli stracić już przed przerwą. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, Tomasz Libera w pięknym stylu sparował strzał Damiana Jakubika.

Druga połowa rozpoczęła się dla Stali najgorzej, jak tylko mogła. W 49.minucie po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły, piłkę do sitaki obok bezradnego Tomasza Libery, posłał Adrian Paluchowski. Dla gospodarzy była to pierwsza zdobyta bramka od trzech spotkań. Znicz chciał pójść za ciosem, ale uderzenie Jagiełły bardzo dobrze wybronił Libera.

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, choć w końcówce z dobrej strony pokazał się Piotr Głowacki. Jego strzał, w pięknym stylu obronił jednak Misztal i 3 punkty zostały w Pruszkowie. W najbliższej kolejce (6 maja), Stal Mielec na własnym boisku podejmie Podbeskidzie Bielsko – Biała.

Znicz Pruszków – FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Paluchowski 49’

Znicz: Misztal – Jakubik, Janiszewski, Mysiak , Długołęcki, Kucharski – Jagiełło (84. Kubicki), Machalski (66. Kopciński), Borek, Banaszewski – Paluchowski (78. Kita)

Stal: Libera – Sadzawicki, Sulewski, Zalepa, Milekic – Sobczak, Panayotov, Radulj (36. Lech), Marciniec, Drzazga (72. Głowacki) – Kolev

Żółte kartki: Adrian Paluchowski, Grzegorz Janiszewski – Sebastian Zalepa, Krzysztof Drzazga, Przemysław Lech, Vasil Panayotov

Czerwona kartka: Sebastian Zalepa – 32 min.