Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Lucyna, Małgorzata Dziś jest: wtorek 17.10.2017,
Wideo

Jest porozumienie w mieleckim szpitalu! Personel otrzyma 100 złotych brutto podwyżki

Po wielogodzinnych negocjacjach, dyrekcja mieleckiego szpitala doszła do porozumienia ze związkami zawodowymi reprezentującymi personel nielekarski. Na mocy porozumienia wypracowanego w ostatni piątek (30 czerwca) personel otrzyma podwyżkę o 100 złotych brutto do podstawy wynagrodzenia. Podwyżki mają wejść w życie od 1 października br.

Porozumienie zawarte pomiędzy dyrekcją lecznicy a organizacjami związkowymi zapewnia wzrost wynagrodzenia o 100 złotych brutto do podstawy wynagrodzenia. Podwyżka ma wejść w życie 1 października br. i dotyczyć wszystkich pracowników, których średnioroczne miesięczne wynagrodzenie w 2016 roku było niższe niż średnioroczne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w 2016 roku.

Informację o pozytywnym rozstrzygnięciu trwającego przez ostatnie miesiące sporu przekazał dziś podczas konferencji prasowej Leszek Kwaśniewski – dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Porozumienie określa również współczynnik pracy w stosunku do personelu niemedycznego, a także wprowadza kilka parametrów osłonowych dla pracowników, którzy otrzymaliby wypowiedzenia. Strona związkowa zobowiązała się też do umożliwienia dyrekcji szpitala zmniejszenia odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych przez kolejne dwa lata – mówił Leszek Kwaśniewski. Negocjacje – choć niełatwe – określił jako spokojne i merytoryczne. – Cieszę się, że jako strony świadome odpowiedzialności za pacjentów i szpital, osiągnęliśmy konsensus – dodał.

Konferencja prasowa była również okazją do przekazania dziennikarzom informacji o wysokiej kwalifikacji mieleckiej lecznicy do sieci szpitali – dzięki której będzie ona miała zagwarantowane finansowanie ryczałtowe do 2021 roku. Rozwiązanie to docelowo prowadzić ma również do poprawy opieki specjalistycznej nad pacjentami poprzez zapewnienie im kompleksowej opieki zdrowotnej.

Starosta Zbigniew Tymuła przekazał zebranym informacje dotyczące bieżących szpitalnych inwestycji. – Za około półtora miesiąca do użytku oddany zostanie remontowany oddział chirurgii naczyniowej. Jesteśmy po przetargu na rozbudowę SOR-u, przygotowujemy też dokumentację na utworzenie pomocy świąteczno-nocną – wyliczał starosta.

Redakcja serwisu CzyliWiesz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone. *

*