PolecaneSportWażne informacjeWiadomości

SPR Stal Mielec kończy rok na trzecim miejscu w grupie

Przed spotkaniem wiadome było jedno. Zwycięzca meczu święta i Nowy Rok spędzi na trzecim miejscu w tabeli grupy pomarańczowej. Stawka była więc ogromna, a oba zespoły nastawiły się zdecydowanie na atak. Ostatecznie lepsza okazała się mielecka Stal, która zwyciężyła 40:38!

Przed spotkaniem nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim i klubem SPR Stal Mielec.

Jako pierwszy do siatki trafił Karol Siwak, lecz bardzo szybko odpowiedział mu Piotr Krępa. Przez całą pierwszą odsłonę oba zespoły grały „cios za cios” w związku czym kibice byli świadkami istnej strzelaniny. Po 30. minutach piłka do bramki wpadała aż 37 razy, a o jedną więcej zdobyli goście schodząc do szatni przy prowadzeniu 19:18.

Drugą część również lepiej rozpoczęli podopieczni Rafała Kuptela, którzy po trafieniach Kamila Mokrzkiego i Mateusza Jankowskiego prowadzili już 21:18. „Czeczeńcy” jednak nie poddali się, a w rolę lidera ponownie wcielił się Tomasz Mochocki, który zdobył 10. bramek bezbłędnie egzekwując rzuty karne oraz nie myląc się również z drugiej linii. W sukurs poszli mu zdobywca sześciu bramek – Wiktor Kawka oraz MVP spotkania, strzelec 8. bramek – Rafał Krupa!

Pomimo tego „Biało-Niebiescy” szalę zwycięstwa na swoja stronę przechylili dopiero w w ostatnich trzech minutach meczu. Warto nadmienić, że ostatnie 60. sekund miały przebieg niczym na poliganie. W tym czasie obie drużyny zdobyły łącznie aż 6 bramek.

Ostatecznie Stal odniosła zwycięstwo 40:38, dzięki czemu na półmetku sezonu podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja zajmują 3. miejsce w grupie pomarańczowej!

SPR Stal Mielec – KPR Gwardia Opole 40:38 (18:19)

Stal: Lipka, Wiśniewski – Basiak, Cuzić 3, Ćwięka, Chodara, Janyst 4, Kawka 6, Krępa 4, Krupa 8, Mochocki 10, Rusin, Sarajlić 1, Skuciński, Wilk 4, Wypych.

Gwardia: Zembrzycki , Malcher – Lemaniak 6, Dementiew 3, Mokrzki 6, Tarcijonas 1, Zarzycki 2, Jankowski 7, Mauer 6, Milewski, Morawski, Klimków 2, Siwak 5.