MultimediaPolecaneSportWażne informacje

Waleczna UKS Szóstka Mielec musiała uznać wyższość faworytek z Tarnowa [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Mieleckie siatkarki przegrały z liderkami drugiej ligi Grupą Azoty PWSZ Tarnów 1:3. Mecz mógł się podobać, ponieważ poza trzecim setem, był wyrównany.

Już pierwszy set pokazał, że UKS Szóstka Mielec, drużyna oparta głównie na młodzieży nie ma zamiaru ułatwiać zadania liderkom tabeli z Tarnowa. Zażarta walka o zwycięstwo w tej partii trwała prawie do końcu i zakończyła się wygraną tarnowianek.

Jeszcze więcej emocji towarzyszyło pojedynkowi w drugim secie. Mielczanki, które dobrą pierwszą partię wlały sporo nadziei w serca kibiców momentami grały koncertowo. Właściwie każda piłka była broniona, wyprowadzano mnóstwo kontrataków, funkcjonować zaczął również blok. Drużyna z Tarnowa była zaskoczona fantastyczną postawą i Szóstki i w tej partii musiała uznać wyższość mielczanek, choć walki nie brakowało do końca. Ostatecznie Szóstka wygrała drugiego seta 30:28.

Niestety, mielczanki „wypompowały” się zażartym drugim setem i kolejną partię oddały bardzo gładko. Również czwarty set padł łupem tarnowianek, które za wszelką cenę nie chciały dopuścić do tie-breaka. Ostatecznie Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrała w Mielcu 3:1.

Po meczu trener mieleckiego zespołu Roman Murdza pogratulował swoim podopiecznym bardzo dobrej postawy. – Udało nam się wygrać seta i nie ma co się czarować – urwaliśmy go faworytkom ligi. Szkoda tylko trzeciego seta bo momentami zespół wyglądał, tak jakby zapomniał jak się gra w siatkówkę – powiedział szkoleniowiec.

Zrobiliśmy sobie i kibicom sporo apetytu bardzo dobrą postawą w pierwszej rundzie, lecz musimy pamiętać, że sporo zawodniczek to wciąż juniorki. Znamy swoje miejsce ale o „czwórkę” w lidze na pewno będziemy walczyć – dodaje.

UKS Szóstka Mielec – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 (21:25, 30:28, 12:25, 17:25)