MultimediaSliderSportWażne informacje

Zła passa trwa. Stal przegrała z Chojniczanką [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Trwa nienajlepsza passa zespołu Stali Mielec. Mielczanie ostatni raz wygrali w połowie września. W meczu z Chojniczanką przełamanie nie nastąpiło. Goście wygrali 2:1.

Mecz zaczął się po myśli piłkarzy Zbigniewa Smółki, którzy już w 10.minucie cieszyli się z objętego prowadzenia.
Mateusz Gancarczyk zdecydował się na strzał z ok. 18-19 metrów i trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Radosława Janukiewicza.

Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia. Minutę po golu Gancarczyka, świetne podanie Krzysztofa Danielewicza wykorzystał Andrzej Rybski i wślizgiem skierował piłkę do bramki obok interweniującego bramkarza Stali.

W drugiej połowie decydującą bramka padła z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Przemysława Lecha. „Jedenastkę” na gola zamienił Wojciech Lisowski.

Mecz obfitował w wiele kontrowersji. Sędzia prowadzący zawody nie podyktował rzutu karnego dla Stali po ewidentnym faulu na Łukaszu Wrońskim. Również czerwona kartka przyznana Michałowi Janocie wydawała się zbyt pochopna.

W najbliższą sobotę Stal ponownie u siebie zagra z Chrobrym Głogów.

STAL MIELEC – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Gancarczyk (10′),  Andrzej Rybski (12′), Wojciech Lisowski (79′ – z rzutu karnego).

STAL: 99. Radosław Majecki – 26. Dominik Sadzawicki, 13. Przemysław Lech, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leândro – 30. Łukasz Wroński, 23. Krystian Getinger, 22. Michał Janota, 11. Mateusz Gancarczyk (77, 8. Tomasz Swędrowski), 33. Maksymilian Banaszewski (61, 9. Mateusz Cholewiak) – 20. Dejan Đermanović.

CHOJNICZANKA: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka – 23. Jacek Podgórski (54, 45. Adam Ryczkowski), 20. Oskar Paprzycki, 14. Krzysztof Danielewicz, 10. Andrzej Rybski (63, 21. Emil Drozdowicz), 8. Jakub Bąk (81, 7. Rafał Grzelak) – 17. Tomasz Mikołajczak.

żółte kartki: Gancarczyk, Lech – Podgórski, Lisowski, Boczek, Drozdowicz.
czerwona kartka: Michał Janota (84′).

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
widzów: 2715.