czyliwiesz.pl

Blog tematyczny o biznesie i jego elementach współtworzących.

Poradnik

Taśmy pakowe z nadrukiem

Taśmy pakowe z nadrukiem

Wysyłana paczka zawsze powinna być zabezpieczona jak najlepiej, dlatego warto zadbać nie tylko o jej opakowanie zewnętrzne czy wypełnienie, ale również o odpowiednie oklejenie. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się jak odpowiednio zabezpieczyć swoją paczkę taśmą. I dlaczego warto użyć taśmy z nadrukiem.

Taśma pakowa

Taśma pakowna pokryta wysokiej jakości klejem to przede wszystkim doskonały sposób na szczelne zamykanie opakowań. Jednak wiele osób bardzo często używa jej do zabezpieczenia produktów przed uszkodzeniem, na przykład zalaniem. Produkt ten jest banalnie prosty w użyciu.

Taśma pakowa zastosowanie

Taśma pakowna najczęściej jest używana do zaklejenia paczek. Przyklejona na wierzchu przesyłki jest gwarancją tego, że nikt jej nie otwierał do tej pory. Ponadto, dzięki niej możemy przykleić koszulkę foliową do paczki, po uprzednim umieszczeniu w niej dokumentów. To rozwiązanie świetnie zastąpi nam brak przylgi kurierskiej. Taśma pakowa może być również oznaką naszej estetyki. W przypadku, gdy potrzebujesz na szybko wysłać przesyłkę, a jedyne pudełko, jakie masz nie jest w zbyt zadowalającym stanie, to możesz odmienić jego wygląd, dzięki użyciu taśmy pakowej.

Rodzaje taśm

Na rynku istnieje wiele rodzajów taśm. Jednym z najpopularniejszych jest obecnie taśma wykonana z polipropylenu. Ten produkt łączy w sobie niską cenę oraz wysoką trwałość. Drugim równie popularnym rodzajem taśmy jest taśma akrylowa na bazie wody. O ile ten produkt jest nieco droższy, to ma on zdecydowanie o wiele więcej zalet w postaci przylegania do różnego rodzaju powierzchni takich jak szkło, drewno, metal czy tworzywo sztuczne. Wykazuje ona o wiele większą wytrzymałość niż jej poprzedniczka. Na rynku możemy dostać również taśmy ekologiczne wykonane z papieru. Producenci zapewniają, że wykazują one bardzo wysokie właściwości klejące i wytrzymałościowe. Największą jednak zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyrzucenia całego pudełka kartonowego wraz z taśmą do jednego pojemnika na śmieci.

Taśmy pakowe z nadrukiem

Szczególnym rozwiązaniem godnym polecenia w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej są taśmy pakowe z nadrukiem. Łączą one w sobie dwa produkty, a mianowicie właściwości taśmy klejącej oraz możliwość umieszczenia na niej na przykład ostrzeżenia „uwaga szkło” czy „ostrożnie”. Wielu producentów oferuje wykonanie taśmy z dowolnym nadrukiem wskazanym przez firmę. Dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą jest to zdecydowanie bardzo duża oszczędność.

Taśmy z własnym logo

Warto również postawić na taśmy pakowe z własnym logo. Klient, który będzie otwierał paczkę o wiele łatwiej zapamięta firmę, z której ją otrzymał. Ponownie jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla firmy. Jeżeli już musisz wydać pieniądze na zakup taśmy pakowej, to dlaczego nie umieścić na niej logo firmy, celem reklamy. Prawda, że super rozwiązanie.

Udostępnij